MİLLİ EĞİTİM BAKANI SAYIN İSMET YILMAZ’LA 27 TEMMUZ 2017 TARİHİNDE YAPILAN TOPLANTI

MİLLİ EĞİTİM BAKANI SAYIN İSMET YILMAZ’LA 27 TEMMUZ 2017 TARİHİNDE YAPILAN TOPLANTI

  • 02 Ağustos 2017, Çarşamba

27 Temmuz 2017 Perşembe günü saat 17:00’de CEM Vakfı Genel Başkanı Erdoğan Döner, Genel Müdürü Hıdır Akbayır, Alevi İslam İnanç Hizmetleri Başkanı Eşref Doğan Dede ve İnönü Üniversitesi’nden Doç Dr. Mehmet Dönmez ile birlikte Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz makamında ziyaret edildi.

Yeni yayınlanan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinin müfredatı hakkında Genel Merkezde yapılan çalışma sonunda oluşturulan ve konu ile ilgili olarak eleştiri ve önerileri içeren dosya Sayın Bakan’a taktim edildi. Dosyanın içeriği hakkında yapılan konuşmalarda genellikle öneri ve eleştirilerin dikkate alınacağını ve en önemli hususlardan birisi de raporda önerdiğimiz, müfredatların yazımı aşamasında CEM Vakfı temsilcilerinin bulunmasının samimiyetle kabul edilmesi idi.
Genel olarak Sayın Bakanın heyetimizi çok sıcak karşılayıp, sorunları büyük bir dikkat ve samimiyetle dinlediğini, süreci beraber takip edeceğimizi ve hatta “beni kendinizden sayın” diyerek yakın bir ilgi göstermiştir. Ayrılacağımız zaman da heyetimizi Bakanlığının dış kapısına kadar uğurlayarak ayrıldık.