KAMUOYUNA

  • 17 Ekim 2018, Çarşamba

KAMUOYUNA;

Alevi İslam inancı tarihler boyunca dejenere edilmeye ve hedefinden saptırılmaya gayret gösterilen bir inanç haline getirilmeye çalışılmıştır. Oysa Alevi Pirlerinin, insan-ı kâmillerinin ve gerçek taliplerin özverisiyle hedefinden ve

İlkelerinden zerre taviz vermeksizin bugünlere kadar gelebilmiştir. Günümüzde de bu gibi mesnetsiz aslı astarı bulunmayan Hz. Ali’den, Ehlibeyt ’ten, 12 İmamlardan ve Kur’an’dan ayrı bir inanç yaratılmaya çalışıldığını görmekteyiz. Bu kimselerin inançsız bir nesil yetiştirme gayreti içerisinde olduklarını söyleyebiliriz. Kendilerine “Devrimci” diyebilen bu grubu nedense sürekli Alevi erkânı üzerinde kara bir kampanyanın girişimcisi ve öncüsün olduğunu görmekteyiz. Mesele devrimcilik ise bilinmelidir ki tarihin en büyük devrimcileri Allah’tan başka kimseye kul olmayın diyen Hz. Muhammed ve Hz. Ali’dir.

Teslim Abdal’ın;

“Sen bir Peygambersin şeksiz Gümansız.

Sana inanmayan dinsiz imansız” sözü sanki sizler için söylenmiş gibidir. Alevilik İslam’ın içi midir dışı mıdır söylemi sadece şerre hizmet etmektedir.

Muharrem Ayı içerisinde tutmuş olduğumuz Matem Orucumuza kadar dil uzatabilecek haddi kendilerinde bulan bu kurum ve kuruluşları kınıyor Alevi toplumu üzerindeki ellerini çekmelerini temenni ediyoruz.


Kamuoyuna saygıyla duyurulur.